Аккүз авылы Мичурины белән очрашуда / На встрече с Мичуриным с. Аккузово

Опубликовано: 29.05.2023

2023 нче елның 29 нче маенда Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбенең 2, 3 класс укучылары 15 ел бакчачылык эше бн шөгыльләнүче авылыбыз Мичурины - Анамов Гаяз абый белән очрашуда булдылар. Гаяз абый укучыларга үзе үстергән һәр үсемлек, һәр агач турында кызыклы мәгьлүматлар белән таныштырды. Аларны ничек итеп утыртырга  һәм ничек карарга икәнен аңлатты. Укучыларны бигрәк тә кедр, артыш һәм жимолость агачлары турынла мәгьлүматлар кызыксындырды. Мәсәлән артышны өйгә начарлык кермәсен өчен утырталар. Ә жимолостьның жимешләре йөрәк һәм күзгә файдалы, кедр үзенә тискәре энергияны алып кешегә гел яхшы энергия генә бирә икән. Укучыларга бу очрашу бик кызыклы һәм файдалы булды.

29 мая 2023 года учащиеся 2, 3 классов 29 мая 2023 года учащиеся 2, 3 классов МБОУ “Аккузовская ООШ” побывали на встрече с Мичуриным нашего села- Анамовым Гаязом, который 15 лет занимается садоводством. Он ознакомил учащихся с интересными сведениями о каждом растении, каждом дереве, которое он вырастил. Объяснил, как их посадить и как ухаживать. Особенно интересовали учеников сведения о кедре, можжевельнике и жимолости. Например, можжевельник сажают так, чтобы в дом не проникло зло. А плоды жимолости полезны для сердца и глаз, кедр всегда дает человеку только хорошую энергию, принося с собой негативную энергию. Эта встреча была очень интересной и полезной для учащихся.