Пугачева Антонида Ефимовна белән очрашу / Встреча с Пугачевой Антонидой Ефимовной

Опубликовано: 24.05.2023

2023 нче елның 24 маенда 1, 3 класс укучылары класс җитәкчеләре Айсылу Фәрит кызы Хисамова җитәкчелегендә Михайловка авылында гомер итуче, 60 еллык эш стажы  булган, Татарстанның атказанган терлекчесе, бик күп орден медальләр һәм II, III дәрәрҗә Дан орденнары  иясе Пугачева Антонида Ефимовна белән очрашуда булдылар. Әлеге очрашу велопоход итеп тә оештырылган иде. Антонида  Ефимовна укучыларны бик шатланып һәм ачык йөз белән каршы алды. Ул үзенең тормыш һәм хезмәт юлы турында сөйләде, яраткан «Катюша» җырын балалар белән бергә тагын бер кабат куңелендә яңартты. Укучыларга яхшы билгеләренә генә укырга, өлкәннәрне хөрмәт итәргә һәм хезмәт белән дус булырга диеп үзенең акыллы киңәшләрен бирде. Бу очрашу укучыларга бик күнелле һәм тәрбияви булды. Укучылар үзләренең җирлегендәге яшәгән хөрмәткә ия булган шәхесләрне беләргә тиешләр.

24 мая 2023 года учащиеся 1, 3 классов под руководством классного руководителя Айсылу Фаритовны Хисамовой посетили Пугачеву Антониду Ефимовну-жительницу села Михайловка с 60-летним стажем работы, заслуженного животновода Республики Татарстан, обладателя множества орденов, медалей и орденов Славы II и III степеней. Эта встреча была организована как велопоход. Антонида Ефимовна встретила учеников с радостью и приветливостью. Она рассказала о своем жизненном и трудовом пути, вместе с детьми вновь исполнил любимую песню "Катюша". Давала своим ученикам мудрые советы, как учиться только на хорошие оценки, уважать старших и не бояться трудностей. Эта встреча была очень приятной и познавательной для учащихся. Учащиеся должны знать уважаемых людей, живущих в их местности.