Журналистлар белән очрашу / Встреча с журналистами

Опубликовано: 15.05.2023

2023 нче  елның 12 маенда «Актаныш таннары» газетасы редакциясе, радио, «Актаныш информ» һәм  Актаныш телевидениесы  хезмәткәрләре белән  Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбенең укучылары,  укытучылары һәм авыл җирлегенең мәдәният хезмәткәрләренең очрашуы оештырылды.  Әлеге очрашуның максаты: укучыларның интеллектуаль- иҗади активлыкларын стимуллаштыру, уку культурасын үстерү, туган җирлегебезгә мәхәббәт тәрбияләү һәм һөнәри юнәлеш бирү. Хөрмәтле кунакларны укучылар һәм  Аккүз  авыл җирлегенең мәдәният хезмәткәрләре җыр- бию, нәфис сүз белән каршы алдылар. Очрашу барышында укучылар Актаныш районы җирлегендә эшләп килүче массакүләм мәгълүмат чаралар эшчәнлеге, «Актаныш таннары» газетасының үзенчәлеге һәм журналист һөнәренең нечкәлекләре турында мәгълүмат алдылар.  Очрашу ахырында мәктәпнең ата-аналар комитеты рәисе Нурания Вазих кызы Пугачева кыскача гына мәктәп эшчәнлеге белән таныштырды. Мәктәп директоры Ринат Флүн улы Җәмилов хөрмәтле кунакларга җылы, эшлекле очрашу өчен рәхмәтләрен белдерде. Очрашу укучылар өчен бик тә файдалы булды.

12 мая 2023 года была организована встреча учащихся МБОУ «Аккузовская ООШ», учителей и работников культуры сельского поселения с сотрудниками редакции газеты «Актаныш таннары», радио, «Актаныш информ»  и Актанышского телевидения. Цель данной встречи: стимулирование интеллектуально - творческой активности учащихся, развитие культуры чтения, воспитание любви к родному краю и профессиональной ориентации. Почетных гостей встретили учащиеся и работники культуры Аккузевского сельского поселения песнями, танцами, художественными словами. В ходе встречи учащиеся получили информацию о деятельности средств массовой информации, действующих на территории Актанышского района, об особенностях газеты «Актаныш таннары» и тонкостях профессии журналиста. В завершение встречи председатель родительского комитета школы Нурания Вазиховна Пугачева вкратце ознакомила с деятельностью школы. Директор школы Ринат Флунович Зямилов поблагодарил почетных гостей за теплую, деловую встречу.