"Карга боткасы" бәйрәме / Праздник "Карга боткасы"

Опубликовано: 28.04.2023

Милләткә хас бәйрәмнәрне барлау, гореф-гадәтләрне искә төшерү, балаларны милли традицияләр белән таныштыру буенча  Яңа Әлем балалар бакчасында  эш һәрчак алып барыла. Бүген бакчада "Карга боткасы" бәйрәме узды. Һава торышы да нәкъ бәйрәмчә – кояшлы һәм җылы булды. Кара каргалар килү хөрмәтенә үткәрелә торган бу бәйрәм балалар тарафыннан бик яратылып кабул ителә. Бүген балалар саф һавада рәхәтләнеп татар халкының милли уеннарын уйнады, биеп-җырладылар. Уеннардан һәм күңел ачулардан соң балалар да тәмле «карга» боткасы һәм коймак белән сыйландылар.

В Новоалимовском детском саду проводятся мероприятия по изучению национальных традиций. Сегодня в саду прошел праздник "Карга боткасы". Погода была праздничная – солнечная и теплая. Этот праздник, который проводится в честь приезда ворон, очень любим детьми. Сегодня на свежем воздухе дети с удовольствием играли в национальные татарские игры, танцевали и пели. После игр и веселья детей угостили вкусной «Вороновой» кашей и блинами.