«Беренчеләр» хәрәкәте / Движения «Первых»

Опубликовано: 24.04.2023

Актанышның беренче санлы мәктәбе укучылары район делегациясе составында Казанда «Беренчеләр» хәрәкәте чараларында катнашып кайттылар. Яңалыклар белән танышу, спикерлардан алган дәрт-дәрман «Сердәш» балалар яшүсмерләр клубы әгъзаларын активлаштырып җибәрде. Патриотик рухтагы дәрес Татарстанның атказанган укытучысы Рим Мостафин исемендәге берләшмә әгъзалары төшергән фильм белән башланып китте. Беренче мәктәп "Беренчеләр"е герой пионерларның фашист илбасарларына каршы көрәш тарихлары белән таныштырдылар.

Учащиеся МБОУ "Актанышская СОШ № 1" в составе делегации района приняли участие в мероприятиях движения «Первых» в городе Казань. Знакомство с новостями, энтузиазм спикеров активизировали членов детского подросткового клуба «Сердэш». Урок в патриотическом духе начался с фильма, снятого членами объединения имени заслуженного учителя Татарстана Рима Мустафина. Первые школьные "первопроходцы" познакомили с историей борьбы пионеров-героев с фашистскими захватчиками.