"2023 ел - Укытучы һәм Остаз елы" - "2023 год - Год педагога и наставника"

Опубликовано: 18.04.2023

2023 ел - Педагог һәм Остаз елы уңаеннан, мәктәбебезнең 1а, 2а, 4а сыйныфлары белән түгәрәк өстәл артында сөйләшү булды. Әңгәмәгә зур хөрмәткә лаек, 40 ел педагогик стажы булган, татар теле һәм әдәбияты укытучысы, психолог Шайгарданова Фәһимә Зиннур кызы чакырылды. Әңгәмә барышында балалар белән тәрбия, уку, әти-әнигә караш турында сөйләшенде. Сөйләшү балаларны кызыксындырган сораулар, җыр-бию белән үрелеп барды. Бик кызыклы, җанлы сөйләшү зур бәйрәмгә әверелде.

По случаю 2023 года - Года Педагога и Наставника состоялся круглый стол с 1, 2 и 4 классами нашей школы. Навстречу была приглашена Фахима Зиннуровна Шайгарданова, очень уважаемый преподаватель татарского языка и литературы, психолог с 40-летним педагогическим стажем. В ходе беседы обсуждались вопросы воспитания, образования детей, отношения к родителям. Беседа была наполнена детскими вопросами, песнями и танцами. Очень интересная и живая встреча превратилась в большой праздник.