Республикакүләм IV Төбәкара «Яшь мастер – 2023» / Региональный этап IV Межрегионального чемпионата “Юный мастер”

Опубликовано: 18.04.2023

«Алтынчәч” балалар бакчасында тәрбияләнүче балаларыбыз Хазиева Элина Марат кызы һәм Хайдарова Аида Булат кызы, районыбызда һәм Минзәлә шәһәрендә узган этапларда җиңү яулап, Республика        күләмендә үткәрелгән IV Төбәкара «Яшь мастер – 2023» чемпионатының региональ этабында катнашу хокукы алганнар иде. Алар 15 апрель көнне республикабызның 16 районыннан    5-11 яшьлек балалар белән көч сынаштылар. Үзенең сөенечләре һәм борчуларына бай булган чемпионатта алар үзләренең бар кыюлыкларын, үҗәтлекләрен, тырышлыкларын, сәләтләрен, тапкырлыкларын ачып салдылар. Хазиева Элина   “Ресторан сервисы” компетенциясендә катнашып, 8 март бәйрәменә өстәл әзерләп, кунакларны каршы алды, ә Хайдарова Аида     “Мактанчык куян“ әкияте белән таныштыру буенча балалар белән белем бирү эшчәнлеге үткәрде. Чемпионатның шарты буларак, балалар рус телендә чыгыш ясадылар. Хазиева Элина   (тәрбиячесе Басыйрова Нурия Муллаян кызы) «Максатка ирешүдә тырышлык һәм үҗәтлек», Хайдарова Аида   (тәрбиячесе Вәҗиева Хәния Минҗан кызы)   “Оештыру этабының оригинальлелеге” номинацияләрендә җиңүче булдылар. Нәни йолдызчыкларыбызны зур җиңүләре белән котлыйбыз һәм киләчәктә дә зур үрләр яулауларына ышанып калабыз.

Воспитанницы МБДОУ “Детский сад №7 с.Актаныш” Хазиева Элина Маратовна и Хайдарова Аида Булатовна, победив в межрегиональном и сетевом региональном этапе Чемпионата “Юный мастер”, проходивших в селе Актаныш и  г. Мензелинск, удостоились права участия в региональном этапе IV Межрегионального чемпионата Республики Татарстан “Юный мастер-2023”. На данном этапе чемпионата , который состоялся 15 апреля, приняли участие дети от 5 до 11 лет   из 16 районов Республики Татарстан.      Элина, участвовавшая в чемпионате по  компетенции” Ресторанный сервис“,    продемонстрировала  сервировку стола и встречу гостей к празднику 8 марта,     Хайдарова Аида, участвовавшая  в компетенции “Дошкольное воспитание”     показала фрагмент образовательной деятельности по рассказыванию русской народной сказки “Заяц-хваста”. Несмотря на то, что чемпионат проходил на русском языке, девочки, каждая в своей компетенции, одержали  победу.  Хазиева Элина  (тренер- наставник Басыйрова Нурия Муллаяновна) стала победителем в номинации «За настойчивость и упорство в достижении цели»,  Хайдарова Аида Булатовна (тренер-наставник Вазиева Хания Минзяновна) - в номинации «Оригинальность организационно-мотивационного этапа и интерпретации произведения». Поздравляем Элину, Аиду, тренеров-наставников, родителей воспитанниц с большой победой и желаем дальнейших    успехов и побед!