Юлларда куркынычсызлык / Безопасность на дорогах

Опубликовано: 14.04.2023

2023 нче елның 13 нче апрель көнне Аккүз төп гомуми белем бирү мәктәбендә Яр Чаллы территориаль идарәсенең Актаныш районындагы юл хәрәкәте куркынычсызлыгы бүлекчәсе җитәкчесе Мөхәммәтова Ләйсән.Рәдиф кызы һәм Россия Эчке эшләр министрлыгының Актаныш районы буенча ЮХИДИ өлкән полиция лейтенанты Җиһаншин Артур Фәүзит улы катнашында, юл иминлегенә багышланган сөйләшү үткәрелде. Әлеге чараның максаты булып урамда, юлда, балалар юл - транспорт травматизмын кисәтү иде.  Әңгәмә барышында укучылар юл хәрәкәте кагыйдәләрен искә төшерделәр, велосипедларда йөргән вакытта сак булырга һәм юлларда сак булырга кирәклеген аңладылар.

13 апреля 2023 года в МБОУ «Аккузовская ООШ» были проведены беседы, посвящённые безопасности на дорогах с участием начальника отделения ГБУ «БДД» в Актанышском районе Набережно- Челнинского территориального управления Мухаметовой Л.Р. и старшего ИДПС ОГИБДД ОМВД России по Актанышскому району лейтенантом полиции Зиганшина А.Ф.  Целью данного мероприятия была профилактика детского дорожно - транспортного травматизма на улице, в дороге. В ходе беседы, учащиеся вспомнили и закрепили основные правила дорожного движения. Все поняли главное, то что, надо всегда соблюдать правила дорожного движения, быть осторожным на дороге.