12 апрель - Космонавтика көне / 12 апреля - День Космонавтики

Опубликовано: 12.04.2023

12 апрель – Космонавтика көнен Яңа Әлем  балалар бакчасында тәбияләнүче балалар күтәренке рухта билгеләп үттеләр. Балалар Космос, космонавтлар, йолдызлар, планеталар турында мәгълүмат белән таныштылар. Балалар рәсемнәр, кул эшләре ясадылар. Атна дәвамында һәр төркемдә космоска багышланган әнгәмәләр үткәрелде, рәсемнәр ясалды, аппликацияләр эшләнде. Бәйрәм көнендә исә Белка һәм Стрелка кунакка килеп  балаларга уен формасында беренче тапкыр космоска очучы  булулары хакында сөйләделәр, уеннар уйнаттылар, Юрий Гагарин турында видеолар күрсәттеләр. Көн дәвамында тәрбиячеләр балаларга йолдызлар турында, планеталар һәм  кояш системасы хакында сөйләделәр.

12 апреля-День космонавтики отметили воспитанники Новоалимовского детского сада. Дети познакомились с информацией о космосе, космонавтах, звездах, планетах. В течение недели в каждой группе проводились беседы, посвященные космосу. А в праздничный день Белка и Стрелка пришли в гости и в игровой форме рассказали ребятам о своем первом полете в космос, поиграли в игры, показали видеоролики о Юрии Гагарине. В течение дня воспитатели рассказывали детям о звездах, планетах и Солнечной системе.