Тоталь диктант / Тотальный диктант

Опубликовано: 08.04.2023

8 апрель көнне Байсар мәктәбендә Тоталь диктант - 2023 узды. Тоталь диктант Бөтендөнья мәгърифәтчелек акциясе, аның максаты рус теле һәм мәдәнияте белән кызыксынуны арттырудан гыйбарәт. Югары сыйныф укучылары һәм педагоглар бүген үзләренең грамоталылыгын тикшерделәр. Акция русча яза һәм сөйләшергә теләгән яки белгән һәркемне берләштерү өчен гамәлгә ашырыла. Бу русча грамоталы язарга теләгән, белгән һәм яраткан кешеләр өчен грамоталылык бәйрәме.

8 апреля в Байсаровской  школе прошёл Тотальный диктант - 2023.  Тотальный диктант – Всемирная просветительская акция, цель которой состоит в повышении интереса к русскому языку и культуре. Старшеклассники и педагоги сегодня проверили свою грамотность. Акция реализуется для того, чтобы объединить всех, кто умеет или хочет писать и говорить по-русски. Это праздник грамотности для тех, кто хочет, умеет и любит писать по-русски грамотно.