«Мәктәптә туклану атналыгы» / «Неделя школьного питания»

Опубликовано: 06.04.2023

3-8 апрель көннәрендә Татар Суыксу урта мәктәбендә «Мәктәптә туклану атналыгы» бара. Атна дәвамында укучыларга сәламәт туклану күнекмәләрен формалаштыру буенча төрле чаралар үткәрелә. 1-4 сыйныф укучылары «Сәламәт туклану» темасында рәсем конкурсында катнаштылар, 5-9 сыйныфлар «сәламәтлек тәлинкәсе» дигән стенгазетаны бизәделәр. 10-11 сыйныфлар «мәктәптә тукланудан канәгатьлек» темасына 1-9 сыйныфлар өчен аноним анкеталар үткәрделәр. Шулай ук укучылар өчен сәламәт яшәү рәвеше һәм сәламәт туклану турында сыйныф сәгатьләре үткәрелде.

С 3 по 8 апреля в МБОУ «Татарско-Суксинская СОШ» проходит «Неделя школьного питания». В течение недели проводятся различные мероприятия по формированию навыков здорового питания у школьников. Обучающиеся 1-4 классов приняли участие в конкурсе рисунков «Здоровое питание», 5-9 классы оформили стенгазету «Тарелка здоровья». 10-11 классы провели анонимное анкетирование для 1-9 классов на тему «Удовлетворённость школьным питанием». Также для учащихся проведены классные часы о здоровом образе жизни и здоровом питании.