Төбәкара семинар / Межрегиональный семинар

Опубликовано: 03.04.2023

“Умырзая” балалар бакчасында “Педагогларның ата-аналар белән үзара эшчәнлегенең психологик-педагогик нигезләре” темасы астында төбәкара семинар узды. Чарада Актаныш һәм Мөслим районы балалар бакчалары мөдирләре, өлкән тәрбиячеләре, тәрбиячеләр һәм специалистлар катнашты. Семинарда Яр Чаллы шәһәренең 95 нче санлы “Балкыш” балалар бакчасының өлкән тәрбиячесе Гөлсияр Рәис кызы грант эшчәнлеге, документ тутыру турында бөртекләп сөйләде. Үзләре нәшер иткән методик китапларны чарада катнашучыларга бүләк итте. Семинарның икенче өлешендә психологик КВН да катнашып, педагоглар төрле ситуацияләр чиштеләр, тематик, интерактив сорауларга җавап бирделәр. Семинар киләчәктә эшлекле, дәвамлы булса иде дигән теләктә тәмамланды.

В детском саду “Умырзая” прошел межрегиональный семинар по теме “Психолого-педагогические основы взаимодействия педагогов с родителями”. В мероприятии приняли участие заведующие, старшие воспитатели, воспитатели и специалисты детских садов Актанышского и Муслюмовского районов. На семинаре старший воспитатель детского сада № 95 "Балкыш" г. Набережные Челны Гульсияр Раисовна подробно рассказала о грантовой деятельности, оформлении документов. Она подарил участникам мероприяти свои авторские  методические книги.Во второй части семинара педагоги приняли участие в психологическом КВН Они решали различные ситуации, отвечали на тематические, интерактивные вопросы. Семинар завершился с пожеланием дальнейшего плодотворного, продолжительного сотрудничества.