"Рәхмәт сиңа, укытучым!"  -  " Спасибо тебе, учитель! "

Опубликовано: 20.03.2023

Бүген, 20 март көнне, Актанышның 1 нче мәктәбендә РФ педагог hәм остаз елына багышланган "Рәхмәт сиңа, укытучым!" дип исемләнгән кичә үткәрелде. Кичәгә мәктәпнең өлкән остазлары, ветераннары Дилара Дуглас кызы Хөббетдинова, Вәзилә Мансаф кызы Чинаева, Ләйсән Галиәкбәр кызы Әминова чакырылганнар иде. Алар мәктәп тормышы белән истәлекләрен сөйләделәр, укучылар аларга сораулар бирделәр. Аларның шигырьләрен укучылар укыды. Кичә барышында башка остаз-ветераннар да олуг хөрмәт белән искә алынды. Китап күргәзмәсе белән танышу мөмкинлеге бар иде, мәктәп музеенда Рим Гаян улы Мостафинның кадерләп саклана торган ядкарьләре дә күргәзмә итеп куелды. Матур чара психологик-педагогик сыйныф, Рим Мостафин исемендәге балалар оешмасы белән берлектә оештырылды. Кичә музыка белән үрелеп барды. Мәктәп гимнын сүзләрен язган Әлфия Җиһанша кызын да искә алдык, кичә дәррәү итеп гимн башкарып төгәлләнде.

Сегодня, 20 марта, в АСОШ №1 был проведен вечер,  посвященный Году педагога и наставника РФ, под названием   " Спасибо тебе, учитель! ". На вечер были приглашены старшие наставники, ветераны школы Дилара Дугласовна Хуббутдинова, Вазиля Мансафовна Чинаева, Лейсан Галиакберовна Аминова. Они  рассказывали о школьной жизни, ученики задавали им вопросы,  читали стихи. В ходе вечера с большим уважением были отмечены и другие наставники-ветераны. Была возможность ознакомиться с книжной выставкой, были выставлены ценные реликвии Рима Гаяновича Мустафинав из школьного музея. Мероприятие было организовано совместно с психолого-педагогическим классом, детской организацией имени Рима Мустафина. Вечер сопровождался концертом. Вспомнили и Альфию Зиганшиновну, написавшую слова школьного гимна, вечер завершился энергичным исполнением гимна.