Рамил Марат улы Гарипов белән телле-күпер аша очрашу/ Встреча через теле-мост с Рамилем Маратовичем Гариповым

Опубликовано: 20.03.2023

Гуманитар гимназия-интернатта эшләп киткән укытучылар белән элемтәдә тору һәм аралашып яшәү белем бирү барышында ике як өчен дә отышлы.Хәзерге вакытта Мисырда яшәүче, гимназиядә инглиз  теле укыткан Рамил Марат улы Гарипов белән дә бүген кабаттан теле-күпер аша күрештек. География укытучысы Рөстәм Уел улы Фәйзуллин 10 сыйныфлар белән Африка һәм аның икътисадын өйрәнгәндә Рамил Марат улына мөрәҗәгать итте. Әлеге материкта - Мисырда яшәүче буларак, аның онлайн-дәресе укучылар өчен аеруча да мавыктыргыч һәм эчтәлекле булды.

Взаимодействие и общение с педагогами, работавшими в гуманитарной гимназии-интернате, выгодно обеим сторонам в образовательном процессе. С Рамилем Маратовичем Гариповым, который в настоящее время живет в Египте, преподававшем английский язык в гимназии, учащиеся снова встретились через теле-мост. Учитель географии Рустем Улович Файзуллин, изучая Африку и ее экономику в 10 классе, обратился к Рамилю Маратовичу. Как жителя этого материка - Египта, его онлайн-урок оказался особенно интересным и содержательным для школьников.