Яңа Әлем балалар бакчасында "Педагог һәм остаз елы”на старт бирелде/ В Новоалимовском детском саду был дан старт Году педагога и наставника

Опубликовано: 15.03.2023

Буген Яңа Әлем балалар бакчасында "Педагог һәм остаз елы”на старт бирелде. Бакчадагы һәр педагог үзләренен остазлары турында фикер алыштылар, аларга карата булган хөрмәтләрен белдерделәр. Розалия Хәмит кызы остазына карата: "Минем онытылмас укытучым, остазым – Зарипова Хафаса  Мирзашарип кызы. Аның таләпчәнлек сыйфын,  үзенең укучыларына маяк булып, һәрвакыт алга атлавын һәр педагогка үрнәк итеп куяр идем, үземдә дә шушы сыйфатларны булдырдым" диде. Мирзиева Айзәрә Фәнис кызы  үзенең остазы, хезмәттәше Әгъләмова Розалия Хәмит кызында чынлап та бу сыйфатларның булуын, һәм үзендә дә остазының шушы сыйфатын булдырырга тырышуын ассызыклады.  Гүзәл Рифак кызы үзенең остазы турында:" Кулга беренче тапкыр каләм тотып язарга, хәреф танырга гына түгел, тормышның асылын аңларга, җил-давылларда да сынмыйча һаман алга атларга, киләчәк буынга үрнәк, гадел булып калырга өйрәтүче беренче укытучым Әхтәмова Руна Әхтәм кызына рәхмәтләремнең иң зурысын юллар идем, мин  әле дә анын үрнәгендә  эшлим, остазым алдында хөрмәт белән баш иям! "  диде.Тантана өлкән тәрбияче Фирүзә Өлфәт кызы  педагогларга әзерләгән уеннар  белән дәвам итте .

Сегодня в Новоалимовском детском саду был дан старт Году педагога и наставника. Каждый педагог в детском саду рассказывал о своих наставниках , выражал им свое уважение. Торжество продолжилось играми, которые старший воспитатель подготовила для педагогов .