Талантлар университеты укуында/ На обучении Университета талантов

Опубликовано: 13.03.2023

Талантлар университеты челтәр мәйданчыклары вәкилләрен укытты. Гуманитар гимназия-интернат та Талантлар Университетының челтәр мәйданчыгы булып тора. Әлеге укуда директорның методик-инновацион эшләр буенча урынбасары Юлия Валентиновна Әмирҗанова катнашты һәм уртак эшчәнлек буенча проект яклады.
Укуда Талантлар Университетының мөмкинлекләре һәм мәктәп укучылары өчен булган программалар белән уртаклаштылар. «Предметтан тыш компетенцияләр тренинглары» методик сессиясе узды, «Яңа һөнәрләр атласы» һәм башка һөнәри юнәлеш бирү инструментлары турында да бәян ителде биредә.

Университет талантов обучил представителей сетевых площадок. Гуманитарная гимназия-интернат также является сетевой площадкой Университета талантов. В обучении приняла участие заместитель директора по методико-инновационной работе Амирзянова Юлия Валентиновна и защитила проект по совместной деятельности.

Представители университета рассказали о возможностях учебного заведения и поделились программами, доступными для школьников. Здесь же прошла методическая сессия "Тренинги внепредметных компетенций", был представлен "Атлас новых профессий" и другие инструменты профориентации.