"Мәктәп волейбол лигасы" республика турнирының муниципаль этабы

Опубликовано: 03.02.2023

3 февральдә Актаныш муниципаль районының кызлар һәм егетләр командалары арасында "Мәктәп волейбол лигасы" республика турнирының муниципаль этабы узды. Катнаштылар: «Аерым фәннәрне тирәнтен үзләштерүле Актаныш икенче урта гомуми белем бирү мәктәбе», «Актаныш беренче урта гомуми белем бирү мәктәбе», «Пучы урта гомуми белем бирү мәктәбе», «Киров урта гомуми белем бирү мәктәбе», «Сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернат», «Байсар төп гомуми белем бирү мәктәбе», "Богады төп гомуми белем бирү мәктәбе», «Татар Ямалы төп гомуми белем бирү мәктәбе», «Такталачык төп гомуми белем бирү мәктәбе», «Уразай төп гомуми белем бирү мәктәбе», «Яңа Әлем төп гомуми белем бирү мәктәбе».

Урта гомуми белем бирү мәктәпләре арасында:

Кызлар командасы:

1 урын -  «Сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернат»;

2 урын -  «Киров урта гомуми белем бирү мәктәбе».

Егетләр командасы:

1 урын – «Аерым фәннәрне тирәнтен үзләштерүле Актаныш икенче урта гомуми белем бирү мәктәбе»;

2 урын - «Сәләтле балалар өчен гуманитар гимназия-интернат»;

3 урын - «Пучы урта гомуми белем бирү мәктәбе»

Төп гомуми белем бирү мәктәпләре арасында:

Кызлар командасы:

1 урын- «Уразай төп гомуми белем бирү мәктәбе»;

2 урын- «Такталачык төп гомуми белем бирү мәктәбе»;

Егетләр командасы:

1 урын -  «Яңа Әлем төп гомуми белем бирү мәктәбе»;

2 урын -  «Уразай төп гомуми белем бирү мәктәбе»;

3 урын -  «Татар Ямалы төп гомуми белем бирү мәктәбе»;

3 февраля состоялся муниципальный этап республиканского Турнира «Школьная волейбольная лига» среди команд девушек и юношей общеобразовательных школ Актанышского муниципального района. Участие принимали: МБОУ «Актанышская средняя общеобразовательная школа №2 с углубленным изучением отдельных предметов», МБОУ «Актанышская средняя общеобразовательная школа №1», МБОУ «Поисевская СОШ», МБОУ «Кировская СОШ», ГАОУ «Гуманитарная гимназия – интернат для одаренных детей», МБОУ «Байсаровская ООШ, МБОУ «Бугадинская ООШ», МБОУ «Новоалимовская ООШ», МБОУ «Татарско – Ямалинская ООШ», МБОУ «Такталачукская ООШ», МБОУ «Уразаевская ООШ».

1 место среди команд девушек СОШ- команда ГАОУ «Гуманитарная гимназия – интернат для одаренных детей»

1 место среди команд юношей СОШ- команда МБОУ «Актанышская средняя общеобразовательная школа №2 с углубленным изучением отдельных предметов»

1 место среди команд девушек ООШ- команда МБОУ «Уразаевская ООШ».