Гуманитар гимназия-интернатта "Сферум"да видеодәресләр

Опубликовано: 09.01.2023

Гуманитар гимназия-интернатта "Сферум" мәгълүмат-коммуникация белем бирү платформасын 2022 елда актив куллана башладылар. "Сферум" үз эченә видеосервис, мессенджер, чатлар һәм мәктәп яңалыклары лентасын ала. Укытучылар, укучылар һәм ата-аналар белән эшләүдә әлеге сервис безнең өчен бик уңайлы. Платформа "ВКонтакте" социаль челтәре технологияләренә нигезләнгән, ә цифрлы инфраструктураны "Ростелеком" тәэмин итә.
Яңа елдан гимназия коллективы аның мөмкинлекләрен тагын бер кат сынап карады! Укучыларны дистанцион укутуда да ярдәмгә килде ул.
Салкын булу сәбәпле, бүген укытучылар дәресләрне “Сферум” ярдәмендә видеодәрес форматында үткәрә. Укучылар белән дәрес материалларын уртаклашалар, мәктәп чатларында аралашалар.
Укучыларга платформа уку материалларын карарга һәм үзләштерергә, өй эшен җибәрергә, расписаниене тикшерергә һәм чатларда аралашырга мөмкинлек бирә.

Информационно-коммуникационную образовательную платформу "Сферум" в гуманитарной гимназии-интернате начали активно использовать в 2022 году. "Сферум" включает в себя видеосервис, мессенджер, чаты и ленту школьных новостей. Этот сервис очень удобен для работы с учителями, учащимися и родителями. Платформа основана на технологиях социальной сети" ВКонтакте", а цифровую инфраструктуру обеспечивает" Ростелеком".

С Нового года коллектив гимназии еще раз проверил ее возможности! Помогал он и в дистанционном обучении учащихся. В связи с холодом сегодня учителя проводят занятия в формате видеоурока с помощью “Сферума”. Обмениваются с учениками материалами уроков, общаются в школьных чатах. Платформа позволяет учащимся просматривать и усваивать учебные материалы, отправлять домашние задания, проверять расписание и общаться в чатах.