Гуманитар гимназия-интернатта педсовет/ Педсовет в гуманитарной гимназии-интернате

Опубликовано: 04.01.2023

Гуманитар гимназия-интернатта II чирек йомгаклары буенча узган педагогик киңәшмә эшчәнлегендә Актаныш район башлыгы Ленар Рафак улы Зарипов, район мәгариф идарәсе җитәкчесе Раниза Митҗан кызы Шакирова катнашты. Ленар Рафак улы коллективны якынлашып килүче Яңа 2023 ел белән тәбрик итте. Педагог-оештыручы Миләүшә Рәдис кызы Аграповага ТР Мәгариф һәм фән министры Илсур Гәрәй улы Һадиуллинның Рәхмәт хатын тапшырды. Коллективка, гимназиябез директоры Венера Хәмәтнәсыйх кызы Хәевага районның Яңа елга әзерлек чараларында актив катнашканы өчен рәхмәт белдерде. Киңәшмәдә Венера Хәмәтнәсыйх кызы II чиректә укучыларның өлгерешенә тулы анализ ясады. Белем бирү барышында сферум, онлайн платформаларда укучылар белән актив һәм индивидуаль эшләргә, яңа алымнарны кулланганда грантларда актив катнашырга чакырды.

В работе педагогического совета, прошедшего в гуманитарной гимназии-интернате по итогам II четверти, приняли участие глава Актанышского района Зарипов Ленар Рафакович, начальник районного управления образования Шакирова Раниза Митьяновна. Ленар Рафакович поздравил коллектив с наступающим Новым 2023 годом. Педагогу-организатору Аграповой Миляуше Радисовне вручил Благодарственное письмо Министра образования и науки РТ Ильсура Гареевича Хадиуллина. Он поблагодарил коллектив, директора нашей гимназии Венеру Хаматнасыховну Хаеву за активное участие в подготовке района к Новому году. На совещании Венера Хаматнасыховна дала подробный анализ успеваемости учащихся во II четверти. Призвала учителей активно использовать Сферум и другие образовательные платформы в учебном процессе.