Районыбызда региональ акция!

Опубликовано: 28.12.2022

26 декабрь көнне 9 һәм 11 сыйныф укучылары  «Всё решают только знания: разберем со специалистом!» акциясендә катнаштылар. Имтихан сәгать 10да башланып китте, 9 һәм 11 сыйныф укучылары математика фәненнән имтихан тапшырдылар. 8 һәм 10 сыйныф укучылары үзләрен дәүләт имтиханнарын оештыручылар ролендә сынап карадылар: аудитория эчендә организатор, аудиторидән тыш организатор, иҗтимагый күзәтүче. Имтихан башланыр алдыннан бүлеп бирелгән рольләр кызыклы тоелса да, укучылар үз вазыйфаларын җаваплы һәм җитди итеп  башкардылар.Акция икенче көнне дә дәвам итте: эшләр предмет укытучылары тарафыннан тикшерелеп, типик хаталар анализланды, нәтиҗәләр  ата-аналага җиткерелде.

26 декабря ученики 9-х и 11-х классов приняли участие в акции «Всё решают только знания: разберем со специалистом!». Учащиеся 9 и 11 классов сдавали ГИА по математике, а учащиеся 8 и 10 классов выступили в роли организаторов государственных экзаменов: организатор в аудитории, организатор вне аудитории, общественный наблюдатель. Учащиеся справились со своими обязанностями и отнеслись к работе серьезно и ответственно. Акция продолжилась и на следующий день: работы были проверены учителями-предметниками, проанализированы типичные ошибки, результаты были доведены до родителей.

#образованиетатарстан #ГИА2023 #сдаемвместетатарстан #сдаемвместе2023 #готовимсявместерт #готовимсякГИА