"Шәфкатьлелек бизи кешене"/ "Доброта украшает человека"

Опубликовано: 11.12.2021

Инвалидлар ункөнлеге кысаларында сәләтле балалар өчен гуманитар гимназиянең кызлар интернатында "Шәфкатьлелек бизи кешене" исемле чара үтте. Уеннар, төрле биремнәр, хикәяләр, мәкальләр аша балалар кешелеклелек, шәфкатьлелек, михербанлык төшенчәләре белән таныштылар, төрле ситуациялэрне сәхнәләштерделәр, узләре өчен мөһим булган тормыш кагыйдәләрен төзеделәр. Кичәне әзерләде һәм үткәрде Шәрифуллина Алия Вил кызы.

В рамках декады инвалидов интернате для девочек гуманитарной гимназии для одаренных детей прошло мероприятие "Доброта украшает человека". Через игры, различные задания, рассказы, пословицы дети знакомились с понятиями гуманности, милосердия, инсценировали различные ситуации, строили важные для себя правила жизни. Подготовила и провела вечер Шарифуллина Алия Вильевна.