7 нче балалар бакчасыннан яңалык/ Новости детского сада №7

Опубликовано: 06.12.2021

3 декабрь көнне “Актаныш 7нче балалар бакчасы” МБМББУ дә педагогларның чираттагы киңәшмәсе булып узды.”Балаларга кече яшьтән һөнәри юнәлеш бирүдә инновацион технологияләр” темасына багышланган әлегә киңәшмә өлкән тәрбияче Нуриәхмәтова А.Ф. җитәкчелегендә оештырылган “Һөнәрләр дөньясында” дигән эшлекле уен белән башланып китте.  Киңәшмә    тематик тикшерү нәтиҗәләре белән танышу һәм төркемнәрдә каралган чараларга анализ бирү белән дәвам итте, яңадан тәрбиячеләр үз төркемнәрендә  башлангыч һөнәри белем бирү  буенча башкарылган  эшләрне үзпрезентация аша күрсәттеләр. Сонгы көн тәртибе буенча  “Мәктәпкәчә яшьтәге балаларга һөнәри юнәлеш бирү буенча иң яхшы дидактик уен” бәйгесенә нәтиҗә ясалды.

3 декабря прошло очередное заседание педагогического совета МБДОУ “Детский сад № 7 с.Актаныш”, посвященное  теме “Инновационные технологии в ранней профориентации  детей дошкольного возраста».  В рамках заседания  старшим воспитателем ДОУ Нуриахметовой А.Ф. была проведена деловая игра «В мире профессий»,   дан анализ   просмотренных к педсовету открытых мероприятий, подведены итоги тематического контроля по теме педсовета, воспитатели групп выступили с самопрезентацией опыта работы  по организация ранней профориентационной работы с детьми. Далее были подведены итоги        смотра-конкурса «Дидактические игры по ранней профориентации детей дошкольного возраста».