«Физик культура» белем бирү эшчәнлеге буенча ачык шөгыль / Открытое занятие по образовательной деятельности «Физическая культура”

Опубликовано: 02.12.2021

Бүген "Актаныш катнаш төрдәге 6 нчы балалар бакчасы"нда педагогик киңәшмәгә әзерлек кысаларында физик культура инструкторы Шәйхетдинова Роза Фәис кызы икенче кечкенәләр төркеме тәрбияләнүчеләре белән “Аюда кунакта” исемле «Физик культура» белем бирү эшчәнлеге буенча ачык шөгыль үткәрде. Шөгыль күтәренке рухта узды һәм балаларда зур кызыксыну уятты. Уздырылгын эшчәнлек буенча нәтиҗә ясап, шуны әйтеп үтәргә кирәк - физик культура һәм спортны үстерүдә балалар бакчасының әһәмияте зур. Сәламәт һәм бар яктан да үрнәк булырдай шәхес тәрбияләү – безнең барыбызның да мөһим бурычы!

Сегодня в рамках подготовки к педагогическому совещанию в МБДОУ "Детский сад №6 комбинированного вида" инструктор по физической культуре Шайхутдинова Роза Фаисовна с воспитанниками второй младшей группы провела открытое занятие по образовательной деятельности «Физическая культура”. Занятие прошло в приподнятом настроении и вызвало у детей большой интерес. Подводя итоги, следует отметить, что детский сад имеет большое значение в развитии физической культуры и спорта. Воспитание здоровой и образцовой во всех отношениях личности - важная задача всех нас!