2021 ел – Татарстан Республикасында Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы/ 2021 год – год единства родных языков и народов в Республике Татарстан

Опубликовано: 02.12.2021

“Актаныш гомуми үсеш бирүче 2 нче балалар бакчасы”нда 2021 ел – Татарстан Республикасында Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы уңаеннан план нигезендә тематик чаралар уздырыла. Зурлар Б төркеме балалары белән тәрбияче Мингазова Г.А., музыка җитәкчеләре Бакирова Л.Р. һәм Муратова М.З. “Дуслык күпере” дип исемләнгән бәйрәм иртәсе күрсәттеләр. Чара Идел буе халыкларының (татар, рус, башкорт, мари, чуаш, мордва, удмурт) җыр-биюләре, уеннары белән үрелеп барды. Нәниләрдә туган телгә карата мәхәббәт, башка милләт халыкларына хөрмәт, дуслык хисләре тәрбияләнде.

В “Актанышском детском саду № 2” проводятся плановые тематические мероприятия, посвященные 2021 году – Году единства родных языков и народов в Республике Татарстан. С детьми старшей Б группы воспитателница Мингазова Г. А., музыкальные руководители Бакирова Л. Р. и Муратова М. З. провели утренник “Дуслык күпере”. Мероприятие сопровождалось песнями, танцами, играми народов Поволжья (татар, русских, башкир, марийцев, чувашей, мордвы, удмуртов). У малышей воспитывались любовь к родному языку, уважение к народам других национальностей, чувство дружбы.