Әниләр көне/ День матери

Опубликовано: 01.12.2021

Көзнең соңгы ае ноябрь истәлекле көн булып балаларның куңелендә озак сакланыр, чөнки безнең Актаныш авылының 5 нче номерлы балалар бакчасында, әниләр көненә багышланган бәйрәм иртәләре гөрләп узды. Балалар өйрәнгән шигырьләрен сөйләп, жырлар жырлап, әниләрен бәйрәм белән котладылар. Куңел жылысын салып эшләгән кул эшләре белән дә сөендерделәр. Әни сүзенең мәгънәле, кирәкле икәненә тагын бер ышанып, бәйрәм алды күтәренке кәефләре белән өйләренә таралдылар.

Последний месяц осени ноябрь запомнится ребятам надолго, ведь в нашем МБДОУ «Детский сад общеразвивающего вида №5 села Актаныш» прошли праздничные утренники, посвященные Дню матери. Дети читали стихи, пели песни, поздравляли своих мам с праздником. Порадовали их подрками, сделанные своими руками. Еще раз убедившись в том, что слово мама имеет смысл и необходимость, они с праздничным настроением разошлись по домам.