Сөмбелне котлыйбыз/ Поздравляем Сюмбель

Опубликовано: 23.11.2021

2021 нче елның 22 нче ноябре көнне Казан шәһәрендә туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы унаеннан, бөек драматург Кәрим Тинчуринның тууына 134 ел тулуга багышланган “Ул кабызган утлар балкышы” дип исемләнгән V Бөтенроссия фестивале узды. Анда Актаныш 1 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе укучысы Харисова Сөмбел (җитәкчесе Мисбахова Р.Р.) “Спектакльдән җыр” номинациясендә “Җидегән чишмә” җырын башкарып гран-при иясе булды. Афәрин, Сөмбел! Котлыйбыз!

22 ноября 2021 года в г. Казань состоялся V Всероссийский фестиваль “Ул кабызган утлар балкышы”, посвященный году родных языков и народного единства и 134 летию со дня рождения великого драматурга Карима Тинчурина. Ученица МБОУ “Актанышская средняя школа №1” Харисова Сюмбель (руководитель Мисбахова Р.Р.) стала обладательницей гран-при за исполнение песни “Җидегән чишмә” в номинации “Песня из спектакля”. Молодец, Сюмбель! Поздравляем!