С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

«Киберкараклык. Үзеңне ничек сакларга»/ «Кибермошенничество. Как себя защитить»

Опубликовано: 22.10.2021

2021 нче елның 21 октябре көнне гомуми белем бирү оешмаларының 10-11 сыйныф укучылары “Киберкараклык. Үзеңне ничек сакларга” темасына Республика онлайн-сыйныф сәгатендә катнаштылар. Татарстан Республикасы НБ һәм Казан шәһәре буенча Рәсәй МВД идарәсе вәкилләре көнүзәк караклык схемалары, алардан үзеңне саклау һәм караклар тозагына эләкмәү өчен нишләргә кирәклеге хакында сөйләделәр.

21 октября 2021 года учащиеся 10-11 классов  общеобразовательных организаций участвовали в онлайн-классном часе на тему «Кибермошенничество. Как себя защитить». Представители Отделения НБ Республики Татарстан и Управления МВД России по городу Казани рассказали о самых актуальных мошеннических схемах, о том, как защитить себя и не попасться на уловки мошенников.