С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Физикадан олимпиада/ Олимпиада по физике

Опубликовано: 28.09.2021

Иртәгә, 29 сентябрьдә, "Сириус" платформасында 2021-2022 уку елы укучылар олимпиадасының мәктәп этабы старт ала.

Олимпиада физика турыннан башланачак. Физика буенча Олимпиада җирле вакыт белән 08:00 дән 20:00 гә кадәр барачак. 7-8 сыйныфларда турның озынлыгы — 45 минут, 9-11 сыйныфларда 60 минут тәшкил итәчәк. Биремнәр башкарыла башлаганнан соң, вакыт автомат рәвештә хисаплана башлый. Катнашучы системадан чыгып китсә дә, вакыт туктамый.

Олимпиада uts.sirius.online сынау системасында уза.

Завтра, 29 сентября, стартует школьный этап Всероссийской олимпиады школьников 2021-2022 учебного года на платформе "Сириус". Олимпиада начнется с тура по физике.

Олимпиада по физике будет проходить с 08:00 до 20:00 по местному времени. Продолжительность тура в 7–8 классах составит 45 минут, в 9–11 классах — 60 минут. После начала выполнения заданий время начинает отсчитываться автоматически. Отсчет времени не останавливается, даже если участник выйдет из системы.

Олимпиада проходит в тестирующей системе uts.sirius.online.