Туклануны оештыру буенча утырыш/ Совещание по организации питания

Опубликовано: 15.09.2021

14 сентябрь конне, Балалар ижат узәге актлар залында район мәгариф оешмаларында эшләүче хуҗалык мөдирлэре, мәктәп һәм балалар бакчалары җитәкчеләре,  Кулланучылар хокукларын яклау һәм кеше иминлеге өлкәсендә күзәтчелек федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсенең Яр Чаллы шәһәрендәге территориаль бүлеге башлыгы урынбасары Хафизова Луиза Махиян кызы, район Мэгариф идарәсе җитәкчесенең гомуми эшләр буенча урынбасары Бикмитова Эльвира Хәмит кызы, Мәгариф идарәсенең туклану буенча белгече Шафидуллина Гузэл Зиннур кызы һәм ООО "Хэлф Фуд" оешмасы җитәкчесе Гөлзада Габдрафыйк кызы белән районыбыз мәгариф оешмаларында туклануны оештыру буенча булган сорауларны хәл иту очен очрашу узды. Барлык мәктәп һәм балалар бакчаларында да дөрес,тәмле һәм сыйфатлы итеп кайнар туклануны оештыруда килеп чыккан сораулар,проблемалар каралды, бар җирдә дә тәртип,унай эшчәнлек булсын өчен аңлату үткәрелде.

14 сентября в актовом зале Центра детского творчества состоялась встреча заместителей по АХЧ образовательных организаций, руководителей школ и детских садов, заместителя начальника территориального отдела Управления Федеральной службы по надзору в сфере защиты прав потребителей и благополучия человека по Республике Татарстан в г. Набережные Челны Хафизовой Луизы Махияновны, заместителя руководителя районного управления образования по общим вопросам Бикмитовой Эльвиры Хэмитовны, специалиста по питанию управления образования Шафидуллиной Гузэль Зиннуровны с руководителем ООО "Хэлф Фуд" Голзадой Габдрафиковной состоялась встреча для обсуждения вопросов организации питания в образовательных учреждениях района. Были рассмотрены вопросы,проблемы, возникающие при организации правильного, качественного горячего питания во всех детских садах и школах, проведена расширенная работа.