С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

“Пушкин картасы” проекты – Проект “Пушкинская карта

Опубликовано: 25.09.2021

2021 нче елның  1 сентябреннән Рәсәйдә “Пушкин картасы” проекты эшли башлады. Ул илебезнең яшьләре дәүләт исәбенә төрле мәдәни чараларга бара алуга юнәлтелгән. Аның ярдәмендә 14 яшьтән алып 22 яшькә кадәр яшьләр бушлай  бөтен ил буенча мәдәни чараларга йөри алалар. Пушкин картасына ия булган яшьләр аның белән экскурсияләрне, концертларны, театрларны түли алалар. Пушкин картасы белән билетларны бу программада катнашкан мәдәният оешмалары сайтларында, кассаларында алып була. “Дәүләт хезмәтләре.Мәдәният” кушымтасында, шулай ук “Мәдәният.РФ” порталында Пушкин картасы белән билетларын түләп булган чаралар исемлеге күренә. Хәзерге вакытта мәктәп укучылары һәм техникум студентлары Пушкин картасы алу буенча актив эш алып баралар.

С 1 сентября 2021 года в России начал действовать проект «Пушкинская карта». Он направлен на то, чтобы молодежь нашей страны могла за счет государства посещать различные культурные мероприятия. Благодаря ему молодые люди от 14 до 22 лет могут бесплатно посещать культурные мероприятия по всей стране. Те молодые люди, у которых будет Пушкинская карта, смогут оплачивать с нее походы на экскурсию, на концерт, в театр. На сайтах организаций культуры, которые будут участвовать в программе, появится возможность купить билеты по Пушкинской карте. В приложении «Госуслуги. Культура», а также на портале «Культура. РФ» будет доступен список мероприятий, билеты на которые можно оплатить Пушкинской картой. В настоящее время обучащиеся образовательных учреждений и студенты техникума ведут активную работу по приобретению Пушкинской карты.