С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

И гүзәл тел-туган тел

Опубликовано: 25.02.2021

Туган телләр һәм халыклар бердәмлеге елы кысаларында Сәфәр урта мәктәбендә Халыкара туган тел көне үткәрелде. 7нче класс укучылары тарафыннан Туган телгә багышланган газета чыгарылды. Татар теле һәм әдәбияты укытучысы Нургалиева Алсу Әхмәтхан кызы тарафыннан әзерләнгән“И гүзәл тел-туган тел” дип аталган кичә уздырылды.

В рамках Года родного языкаи единства народов в МБОУ “Сафаровская СОШ” был проведен Международный день родного языка. Учащиеся 7 класса выпустили газету посвященную родному языку. Учительница татарского языка и литературы Нургалиева Алсу Ахметхановна подготовила и провела мероприятие “И гүзәл тел-туган тел”.