С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

"Тылсым" мәктәп-балалар бакчасында Әхлак дәресләре

Опубликовано: 14.11.2019

"Тылсым" мәктәп-балалар бакчасында  Әхлак дәресләре үткәрү матур традициягә әйләнде. Хәзерге заман балаларын әдәп-әхлак кагыйдәләренә төшендерү зарур. Мәктәпкә әзерлек төркеменә йөрүче балалар өчен әхлак дәресе үткәрелде. Тәрбия сәгатендә ветеран укытучы Тәхия Әхтәм кызы Усманова балаларга әдәпле, инсафлы булу серләренә өйрәтте.

Нравственное воспитание является важнейшей стороной формирования и развития личности ребенка и предполагает становление его отношений к окружающим.13 ноября были проведены Уроки нравственности в подготовительной группе. Тахия Ахтямовна рассказала  поучительные истории воспитанникам детского сада.