С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

"Җиңү өчен 100 балл» Бөтенроссия акциясе/Всероссийская акция «100 баллов для победы»

Опубликовано: 18.04.2019

Мәгариф һәм фән өлкәсендә күзәтчелек буенча Федераль хезмәте инициативасы белән оештырылган " Җиңү өчен 100 балл» Бөтенроссия акциясе быел икенче санлы Актаныш урта мәктәбендә узды.  Акция кысаларында 2018 елда чыгарылыш сыйныф укучысы Загртдинов Рузил Нәсим улы, НГПУНЫҢ 1 курс, филология факультеты студенты, рус теле буенча БДИга югары баллар алган, үзенең тәҗрибәсе һәм югары сыйныф укучылары белән БДИга уңышлы әзерлек серләре белән уртаклашты. Чара укучыларда БДИга әзерлек белән бәйле артык киеренкелекне бетерергә һәм балаларны уңышка этәрергә тиеш. 2018 елда Актаныш районында рус теле буенча 100 баллга 1 укучы, 27 югары балл җыючы лаек булды. Очрашу чыгарылыш сыйныф укучылары өчен файдалы булыр дип ышанабыз.

Всероссийская акция «100 баллов для победы», инициированная Рособрнадзором, в этом году прошла в МБОУ "Актанышская СОШ № 2 с УИОП".  В рамках акции выпускник 2018 года Загртдинов Рузил Насимович, студент 1 курса НГПУ, факультета филология, получивший высокие баллы на ЕГЭ по русскому языку, поделился своим опытом и секретами успешной подготовки к ЕГЭ со старшеклассниками. Мероприятие призвано снять лишнее напряжение у школьников, связанное с подготовкой к ЕГЭ, и настроить ребят на успех. В 2018 году в Актанышском районе 100 баллов по русскому языку получил - 1 выпускник, высокобальников  – 27. Надеемся, что встреча прошла с пользой для выпускников.