Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Лицей №116 имени Героя Советского Союза А.С.Умеркина» Вахитовского района г. Казани

Адрес: 420015, г. Казань, ул. Жуковского, д. 18
Телефон: +7(843)-238-39-48;+7(843)-238-35-86
E-Mail: schl116@yandex.ru
Короткое название: МБОУ «Лицей №116 имени Героя Советского Союза А.С.Умеркина»
Руководитель: Мухаметзянова Гулсирень Дусанбековна
Год основания учреждения: 1954
У нас учатся: 905 учеников, из них иностранных граждан 2
У нас учат: 62 учителей, язык обучения русский

НОВОСТИ 2023-2024

Опубликовано: 01.03.2023

Буген мэктэбебездэ балалар шагыйрәсе, журналист, республика журналистларының «Бәллүр каләм», Язучылар берлегенең Абдулла Алиш исемендәге  бүләкләр иясе, Татарстан язучылар берлеге әгъзасы Йолдыз Шәрапова белән очрашу булды.
Йолдыз апа иҗатын тулысы белән диярлек балалар әдәбиятына багышлаган, 18 китап авторы.
Бу кичәдә балалар шагыйрәнең күп кенә шигырьләрен яттан сөйләделәр.
Очрашу азагында Йолдыз апаның изге теләкләре язылган китапларны балалар да, әниләр дә, әбиләр дә бик куанып өйләренә алып кайтып киттеләр.
Йолдыз апа иҗатына сокланабыз һәм уңышлар, сәламәтлек телибез аңа.