Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая» Вахитовского района г. Казани

Адрес: 420108, г. Казань, ул. Мазита Гафури, д. 34а
Телефон: +7(843)-293-38-67;+7(843)-293-38-87;+7(987)-290-70-21
E-Mail: g1.kzn@tatar.ru; tgim1@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая"
Руководитель: Шамсеева Гульфия Гаязовна
У нас учатся: 640 учащихся, из них 11 иностранных граждан
У нас учат: 42 преподавателя

Новости гимназии №1

Чыгарылыш - 2024

Опубликовано: 28.06.2024

Бүген гимназиябездә 9 нчы һәм 11 нче сыйныфны тәмамлаучы укучылар олы тормышка – ачышлар, казанышлар һәм яңа мөмкинлекләр дөньясына аяк бастылар.

Чыгарылыш сыйныйф укучыларын гимназиябез директоры Гөлфия Гаязовна котлап, иң матур теләкләрен җиткерде. Котлауларга сыйныф җитәкчеләре һәм ата-аналар да кушылды.

Шулай ук видеоязма аша  котлау сүзләрен мәгариф министры Сергей Кравцов та җиткерде.

Чыгарылыш кичәсе һәркемгә онытылмаслык тәэсирләр һәм елмаю бүләк итте.

Балалар кулында өлгергәнлек аттестатлары. Хәзер алар мөстәкыйль тормыш юлына аяк басачак, ә аның ни дәрәҗәдә уңышлы булуы аларның үзләреннән тора. Мәктәпне тәмамлау — кичәге укучылар тормышында беренче авыр этап, алда аларны югары уку йортларына керү һәм тормышка ашырырга тиешле очсыз-кырыйсыз хыяллар көтә.