Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая» Вахитовского района г. Казани

Адрес: 420108, г. Казань, ул. Мазита Гафури, д. 34а
Телефон: +7(843)-293-38-67;+7(843)-293-38-87;+7(987)-290-70-21
E-Mail: g1.kzn@tatar.ru; tgim1@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая"
Руководитель: Шамсеева Гульфия Гаязовна
У нас учатся: 640 учащихся, из них 11 иностранных граждан
У нас учат: 42 преподавателя

Новости гимназии №1

Юл йөрү кагыйдәләре

Опубликовано: 13.05.2024

Казан шәһәренең ЮХИДИ бүлекчәсе  юл хәрәкәтен профилактикалау буенча  әйдәп баручы белгече Мозафарова З.В. башлангыч сыйныф укучылары белән профилактик әңгәмә үткәрде.

Нәни укучыларга зур юлларда йөрү, үз-үзеңне тоту кагыйдәләре турында сөйләде.

Әңгәмәнең максаты- язгы чорда балаларның юл-транспорт травматизмын кисәтү. Юл хәрәкәте иминлеген пропагандалау инспекторы укучыларга юлда йөрү өлешендә үз-үзеңне дөрес тоту турында сөйләде. Полиция инспекторы билгеләп үткәнчә, иртә яшьтән үк юл хәрәкәте кагыйдәләрен тайпылышсыз үтәргә һәм  кире йогынтыга бирелмәскә кирәк.

Инспектор белән бергә балалар юлда куркынычсызлык кагыйдәләрен һәм юл билгеләрен кабатладылар.