Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая» Вахитовского района г. Казани

Адрес: 420108, г. Казань, ул. Мазита Гафури, д. 34а
Телефон: +7(843)-293-38-67;+7(843)-293-38-87;+7(987)-290-70-21
E-Mail: g1.kzn@tatar.ru; tgim1@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая"
Руководитель: Шамсеева Гульфия Гаязовна
У нас учатся: 640 учащихся, из них 11 иностранных граждан
У нас учат: 42 преподавателя

Новости гимназии №1

Башлангыч сыйныф укучылары "Россия бөркетләре" сафларына керделәр

Опубликовано: 29.09.2023

Бүген гимназиядә Россия балалар һәм яшьләр хәрәкәтенең беренче баскычы булган «Россия бөркетләре»нә багышлау тантанасы узды! Бу тантаналы чара балалар өчен аеруча мөһим, чөнки ул “Россия бөркетләре” иленә  ишекләр ача, анда аларны кызыклы мәгълүматлар, мавыктыргыч чаралар көтә. Булачак “бөркетләргә” үгет-нәсихәт сүзе белән тәрбия эшләре буенча директор киңәшчесе Г.А. Заляева мөрәҗәгать итте. Ул «Бөркет» булу зур җаваплылык соравын билгеләп үтте һәм «Бөркетләргә» таныклыклар тапшырды.  Безнең «Россия бөркетләре» бу исемне лаеклы йөртәчәкләр һәм киләчәктә безнең гимназиянең һәм илебезнең горурлыгы булачаклар дип өметләнәбез! Укучыларга уңышлар һәм яңа казанышлар телибез! Без сезгә ышанабыз һәм һәр эштә һәрвакыт ярдәм итәчәкбез!