Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая» Вахитовского района г. Казани

Адрес: 420108, г. Казань, ул. Мазита Гафури, д. 34а
Телефон: +7(843)-293-38-67;+7(843)-293-38-87;+7(987)-290-70-21
E-Mail: g1.kzn@tatar.ru; tgim1@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая"
Руководитель: Шамсеева Гульфия Гаязовна
У нас учатся: 640 учащихся, из них 11 иностранных граждан
У нас учат: 42 преподавателя

Новости гимназии №1

Бәйрәм концерты узды

Опубликовано: 07.03.2023

Тышта-яз! Яз кояшы үзенең җылы һәм назлы нурлары белән безне иркәли, күңелләребезгә бәхет һәм шатлык тарата. Шундый язгы беренче бәйрәм - гүзәл кызларыбыз, чибәрләребез, тылсымчыларыбыз, газиз әниләребез бәйрәме.

Шул уңайдан гимназиябездә радио концерт узды. Укучылар гүзәл затларыбызны котлап иң матур җырларны башкардылар, шигырьләр сөйләделәр.

Хөрмәтле гүзәл затларыбыз!

Елның иң назлы, якты һәм матур көне — 8 Март! Яз башы, табигатьтә тормыш башы, елның беренче җылы көннәре… Бу җылы йортыгызны һәм җаныгызны җылытсын. Табигатьнең матурлыгы рухландырсын, ә яз башы сезнең тормышыгызда бик кирәкле һәм матур үзгәрешләрнең башлануын символлаштырсын! Бәйрәмегез котлы булсын!