С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая» Вахитовского района г. Казани

Адрес: 420108, г. Казань, ул. Мазита Гафури, д. 34а
Телефон: +7(843)-293-38-67;+7(843)-293-38-87;+7(987)-290-70-21
E-Mail: g1.kzn@tatar.ru; tgim1@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая"
Руководитель: Шамсеева Гульфия Гаязовна
У нас учатся: 638 учащихся, из них 11 иностранных граждан
У нас учат: 42 преподавателя

Новости гимназии №1

Соңгы кыңгырауны көтеп...

Опубликовано: 28.05.2020

Быел чыгарылыш сыйныфлар өчен күптән көтелгән соңгы кыңгырау онлайн “чыңлаячак”. Ләкин бу укучыларның кәефен төшерми, алар инде гомердә бер генә килә торган бәйрәмнәренә әзерлек алып баралар. Хөрмәт йөзеннән бүген гимназиянең һәр укытучысы 30 нчы майда үтәчәк “Соңгы кыңгырау”га чакырылды. Чакыру да быел үзенчәлекле – видеочакыру. “Барыгызны да көтеп калабыз”,- дип мөрәҗәгать ителде анда.
Әлбәттә, бу тантаналы чарада барлык укытучылар да катнашачак. Беренчедән, бу зур бәйрәм беренче тапкыр шундый формада үтсә, икенчедән, чыгарылыш сыйныф укучыларын барысы да күрәсе, теләкләрен телисе килә.