С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая» Вахитовского района г. Казани

Адрес: 420108, г. Казань, ул. Мазита Гафури, д. 34а
Телефон: +7(843)-293-38-67;+7(843)-293-38-87;+7(987)-290-70-21
E-Mail: g1.kzn@tatar.ru; tgim1@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая"
Руководитель: Шамсеева Гульфия Гаязовна
У нас учатся: 636 учащихся, из них 11 иностранных граждан
У нас учат: 42 преподавателя

Новости гимназии №1

Соңгы кыңгырау - онлайн

Опубликовано: 25.05.2020

Бүген,25 май көнне, Россиянең югары сыйныф укучылары өчен соңгы кыңгырау онлайн шалтырады. Биредә безнең укучылар да катнашты. Акцияне чыгарылыш сыйныфларга ярдәм йөзеннән РФ Мәгариф министрлыгы оештырды. Масштаблы онлайн-марафон "ВКонтакте"социаль челтәрендәге ведомство берләшмәсендә узды.
Аны 10:00 сәгатьтә РФ мәгариф министры Сергей Кравцов ачты, ул котлау сүзләре белән чыгыш ясады һәм үзенең мәктәп еллары турында сөйләде. Аннан сүзне илнең барлык төбәкләреннән педагоглар һәм укучылар алды. Туры эфирда алар чыгарылыш сыйныф укучыларын соңгы кыңгырау бәйрәме белән котладылар. Чыгыш ахырында аларның һәркайсы соңгы звонок чыңы символы буларак кыңгырау чылтыратты.