Муниципальное бюджетное общеобразовательное учреждение «Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая» Вахитовского района г. Казани

Адрес: 420108, г. Казань, ул. Мазита Гафури, д. 34а
Телефон: +7(843)-293-38-67;+7(843)-293-38-87;+7(987)-290-70-21
E-Mail: g1.kzn@tatar.ru; tgim1@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Татарская гимназия №1 им.Г.Тукая"
Руководитель: Шамсеева Гульфия Гаязовна
У нас учатся: 607 учащихся, из них 9 иностранных граждан
У нас учат: 42 преподавателя

Новости гимназии №1

Соңгы кыңгырау бәйрәме

Опубликовано: 23.05.2019

Соңгы кыңгырау ул - урта мәктәпне тәмамлап, зур тормышка, олы дөньяга юл алган укучыларга алдагы көннәрнең гаҗәеп матур да, тынгысыз да, соклангыч һәм авыр да булачагын искәртеп тора кебек. Бу чың аларның кадерле укытучылары белән хушлашу авазы да.
Бүген гимназиядә искиткеч матур, күркәм, җылы соңгы кыңгырау бәйрәме узды. 11 нче сыйныф укучылары соңгы тапкыр гимназия диварларында чыгыш ясадылар. Алар күңел түрләрендә йөрткән рәхмәт сүзләрен җиткерделәр. Һәр номердан наз, җылылык, хөрмәт хисләре бөркелеп торды.
Хәерле юл, укучылар! Хәерле сәгатьтә!