Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Рыбкина Асия Фаритовна

Новости МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"

«Дистанционный видеоурок по ПДД» «Юл йөрү кагыйдәләре буенча дистанцион видеодәрес»

Опубликовано: 10.04.2020

В связи с переходом на дистанционное обучение и увеличения рисков на дорогах  ГИБДД МВД по Республике Татарстан считает необходимым принять меры, направленные на предупреждение правил дорожного движения. На официальном аккаунте Госавтоинспекции МВД по Республики Татарстан стартовали видеоуроки по безопасности дорожного движения. 9 апреля обучающиеся МБОУ «Набережно-Морквашская СОШ» посмотрели первый видеурок, посвященный обязанностям пешехода. 90 обучающихся школы через платформу ватсап посмотрели видеоролик, где начальник отдела пропаганды БДД УГИБДД МВД по РТ Рушан Шакиров подробно объясняет, как себя должен вести пешеход, согласно правилам дорожного движения. Так же он сказал, что подобные видеоролики в форме игр, мультфильмов и видеомодулей расположены на  уникальном интернет портале «Сакла».

Татарстан Республикасы буенча эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ идарәсе дистанцион укуга күчү һәм юлларда хәвеф-хәтәрләрне арттыру белән бәйле рәвештә чаралар күрергә кирәк дип саный, юл хәрәкәте кагыйдәләрен кисәтүгә юнәлдерелгән. Татарстан Республикасы буенча ЭЭМ Дәүләт автоинспекциясенең рәсми сайтында юл хәрәкәте иминлеге буенча видеодәресләр башланды. 9 нчы апрель көнне Яр буе Морквашы гомуми урта белем бирү мәктәбе укучылары җәяүленең вазифаларына багышланган беренче видеодәрес карадылар. Ватсап платформасы аша 90 укучы видеоролик карады, анда ТР буенча эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ идарәсенең пропаганда бүлеге башлыгы Рушан Шакиров җәяүленең юл хәрәкәте кагыйдәләре буенча үз-үзен ничек тотарга тиешлеген җентекләп аңлатты. Шулай ук, ул мондый видеороликлар уеннар, мультфильмнар һәм видеомодульләр формасында булуын әйтте «Сакла» уникаль интернет порталында урнашкан.

Источник: школа