Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Рыбкина Асия Фаритовна

Новости МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"

Семинар учителей русского языка и литературы в МБОУ «Макуловская СОШ» Рус теле һәм әдәбияты укытучылары семинары «Макыл урта мәктәбендә»

Опубликовано: 17.10.2019

15 октября на базе МБОУ «Макуловская СОШ» состоялся районный семинар учителей русского языка и литературы. Семинар был очень насыщенным и интересным.

Учителя показали мастер-классы на разные актуальные темы. Педагоги района познакомились с инновационными технологиями. Белкина Т.А. рассказала об It-инструментах учителя, Хитева Е.П. познакомила с технологией Кроссенс, Бакканова А.Н. провела Квест-игру и много еще интересного увидели педагоги на данном семинаре. Во всех мероприятиях участвовали все педагоги. После практической части Сарбаева Н.П. и Саттарова Н.Г. подвели итоги работы учителей русского языка и литературы.

На подведении итогов учителя района тепло поблагодарили школу и учителей Макуловской школы за радушный прием, за хорошую подготовку мероприятия, за щедрый опыт, которым поделился каждый выступающий, и выразили надежду на дальнейшее сотрудничество. В данном семинаре приняла участие учитель русского языка и литературы Кириллова Н Л.

"Всему, что необходимо знать, научить нельзя, учитель может сделать только одно - указать дорогу..." - говорил Р.Олдингтон. Радостно, что учителя нашего района вносят в дело образования учащихся и учителей такую ощутимую лепту!

15 нче октябрь көнне Макыл урта мәктәбендә рус теле һәм әдәбияты укытучыларының район семинары булып узды. Семинар бик кызыклы һәм эчтәлекле булды.

Укытучылар төрле актуаль темаларга мастер-класслар күрсәттеләр. Район педагоглары инновацион технологияләр белән таныштылар. Белкина Т.А. укытучының It-инструментлары турында сөйләде, Хитева Е.П. Кроссенс технологиясе белән таныштырды, Бакканова А.Н. Квест-уен үткәрде һәм әлеге семинарда педагоглар тагын бик күп кызыклы нәрсәләр күрде. Барлык чараларда да педагоглар катнашты. Практик өлештән соң Сарбаева Н.П. һәм Саттарова Н.Г. рус теле һәм әдәбияты укытучылары эшенә йомгак ясадылар.

Район укытучысы Макыл урта мәктәбенә һәм укытучыларына кунакчыл кабул итүләре, чараны яхшы әзерләүләре, һәр чыгыш ясаучының юмарт тәҗрибәсе белән уртаклашулары өчен бик җылы рәхмәт белдерделәр һәм киләчәктә дә хезмәттәшлек итүләренә өметләрен белдерделәр. Әлеге семинарда рус теле һәм әдәбияты укытучысы Кириллова Н.Л. катнашты.

«Белергә өйрәтергә ярамый, укытучы бер генә нәрсә эшли ала - юл күрсәтә ала...»- диде Р.Олдингтон. Безнең район укытучылары мәгариф эшенә укучылар һәм укытучыларның шундый зур өлеш кертүләре куанычлы хәл!

Источник: школа