Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новогодние праздникиЯңа ел бәйрәмнәре.

Опубликовано: 28.12.2015

В 12 часов  в нашей школе у учеников начальных классов проходил новогодний утренник.      По традиции к нам в гости приехали из г. Казани: лучший в Татарстане  Дед Мороз и Снегурочка вместе с Эльфом.   На празднике было много танцев, всем было весело, было много сюрпризов и  подарков. Повеселились на славу и взрослые и дети.

Особую благодарность выражаем группе «Артист»  за отличную     организацию  детской новогодней ёлки.

Вечером  состоялась новогодняя ёлка у старшеклассников, она  прошла с веселыми конкурсами, шутками. Каждый класс приготовил художественный номер: танец, песня, сценка  (каждый класс представлял либо гостей из разных стран , таким образом к нам в гости приехали украинцы, итальянцы, африканцы) особенно много сюрпризов для всех подготовил 10-11  класс вместе с классным руководителем Хохловой Ириной, они являлись заводилами нашего вечера.

... Авылыбызның урамнарын кар каплаган. 28 нче декабрьда әти – әниләр белән балалар мәктәпкә Яңа ел бәйрәменә ашыгалар. Мәктәпнең иң әһәмиятле бәйрәме актлар залында уза. Ишекләр артында баларның көлгән тавышлары ишетелә. Ишекне әкрен генә ачсаң, актлар залы уртасында сокландыргыч матур, бизәлдерелгән, урманның гүзәле – чыршы тора. Аның тирәсендә Яңа ел тамашасы башлана.

Сәгать 12 мәктәбебездә башлангыч сыйныфлары өчен Яңа ел бәйрәме узды. Традиция буенча, безгә Казан шәхәреннән Татарстанның иң яхшы Кыш Бабае, Кар Кызы һәм Эльф килделәр. Бәйрәмдә биюләр, сюрпризлар,бүләкләр бик күп иде. Зурлар да һәм нәниләр дә чын күңеллдән шатландылар. Бәйрәмне тиешле дәрәҗәдә оештырган”Артист” дип исемләнгән группага зур рәхмәтебезне белдерәбез.

Кич белән Яңа ел бәйрзәме өлкән сыйныфлар өчен узды. Ул кызыклы мәзәкләр һәм ярышлар белән узды. Һәр классның үзенең бер чыгышы әзер иде: биюләр, җыр, сценкалар (һәр класс билгеле бер дәүләт вәкилләрен күрсәттеләр – украиннар, итальннар, африканнар һ.б.). Бигрәк тә безне Хохлова Ирина җитәкчелегендә 10-11 сыйныфлары әзерләп килгән сюрпризлары сөендерде.

Безнең Яңа ел бәйрәме ул:

-          Шатлык, сөенеч, музыка һәм ритм вакыты;

Бәйрәмне  үзечәлекле итеп оештыру.

Барыбызны да Яңа ел белән!