Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новости

Балалар өчен иң мөһим бәйрәм – Яңа ел Самым главным праздником всех детей считается Новый год.

Опубликовано: 15.12.2015

Из разного материала  «лепят» Снеговичков, которые будут  встречать  детишек в школе.
       Учащиеся   школы   постарались, каждый кабинет - это окно в сказку. Красивые ажурные снежинки украшают  каждый класс и фойе школы.

А какой же Новый год без песен и танцев? Вот поэтому   дети проводят своё время  на «танцплощадке», разучивая  танцы мира и обсуждают костюмы, которые они представят зрителям во время «Новогоднего путешествия по стране»

Малыши  пишут  письма Деду Морозу и отправляют  их по почте. Ведь теперь все дети точно знают, что Дед Мороз есть, и живёт он в городе Великий Устюг. А вот получит ли эти письма Дед Мороз, зависит только от взрослых, ведь он один, а детей так много.

Так пусть новогодняя мечта каждого ребёнка осуществится!

Укучылар, аларның әти- әниләре, укытучылар эшкә актив керештеләр, куелган максатларга иҗади яктан килделәр. Безенең “җылылык” белән яраткан бәйрәмебезнең тиздән килүе сизелә инде. Балаларның хыялларын, уйланмаларын бәяләргә шактый авыр булды. Укучылар үз эшләрендә төрле техника, төрле материаллар куллануны күрсәттеләр.  Төрле, гадәти булмаган материаллардан Кар бабайлар ясалды. Алар безнең укучыларыбызны каршы алып торалар.  Укучыларның тырышлыгы белән һәр бүлмә әкияткә тәрәзә кебек. Зифа, матур, бизәкле кар бертекләре һәр сыйныфны бизи.

Нинди инде Яңа ел җырларсыз һәм биюсез узсын? Алай мөмкин түгел! Шуңа күрә балалар буш вакытларын яңа җырлар, биюләр  өйрәнеп уздыралар һәм , әлбәттә, Яңа ел костюмы буенча да фикер алышалар.

Сабыйлар Кыш Бабайга хатлар язалар. Хәзер бит барлык балалар да төгәл белә, Кыш Бабай бар һәм ул  Бөек Устюг шәһәрендә яши. Ә инде, бу хатлар барып җитәме,  юкмы өлкәннәрнең бурычы, чөнки Кыш Бабай берәү генә, а балалар бик күп. Һәр бер баланың да хыялы тормышка ашсын иде дип ышанасы килә!