Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новости

Сәлих Сәйдәшев-бөек татар композиторы.Салих Сайдашев-великий татарский композитор.

Опубликовано: 04.12.2015

Чернова Вероника подробно рассказала его  биографию. Особенно с  большим  вниманием учащиеся слушали   о  ежегодном пребывании его в  Верхнеуслонском районе в деревне Кызыл Байрак.  Он все лето там отдыхал и писал музыкальные произведения.

Наши дети неоднократно ездили туда со своим руководителем  Садыковой Ф.М., привезли фотографии и сегодня  показали их учащимся .

В заключение праздника  учащиеся исполнили несколько песен,   для которых С.Сайдашев написал музыку.    Надолго останется  этот праздник в сердцах детей.

Ә 8 нче сыйныф укучысы Чернова Вероника  презентацияга урнаштырылган материалларны кыскача сөйләп аңлатып бирде.Укучылар тын да алмыйча тыңладылар.Иң кызыклысы безнең районда булган чорлары  булды.Чөнки безнең укучылар үзләренең җитәкчесе Садыйкова Фәнзия Мәүлит кызы белән бергә  берничә тапкыр бу бәйрәмдә катнаштылар.Аннан алып кайткан материаллар да укучыларга презентация аркылы күрсәтелде һәм кыскача Садыйкова сөйләп  аңлатып барды.Ә аннан соң С.Сәйдәшев  музыкасына язылган берничә җыр җырладылар.Мәктәп китапханәчесе Прохорова Эльмира  Сәлих Сәйдәшевнең тормыш юлына багышланган күргәзмә оештырды.Безнең укучылар бик күп кенә мәгълумат алдылар һәм хәтерләрендә озак сакланыр.