Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Новости

Презентацияләр конкурсы.”Авыл буйлап көз атлый”.Конкурс презентаций "По селу шагает осень"

Опубликовано: 28.10.2015

Все презентации соответствовали критериям конкурса. Участники подошли к этому мероприятию серьезно и ответственно, а главное, с уважением, теплотой  и любовью раскрыли тему конкурса, каждый класс презентацию защищали каждый самостоятельно.  5 класс показал красоту осенних красок. Ученица 7 класса Низамиева Айсылу познакомила с улицами с.Фурцево. 6 класс в своих слайдах отразил чудеса осеннего леса. 9 класс провел всех по родным Морквашам. А 10-11 класс увидел чудеса природы в осенних строчках стихотворений.

В жюри конкурса работали  педагоги начальной школы, а зрителями  были представители всех  классов. Итоги ещё не подведены, но  хочется отметить всех учащихся 5-11 классов за те чудесные минуты, которые они доставили зрителям.

Укучылар бу эшкә бик төгәл итеп караганнар.Һәр сыйныф  презентацияләр ясауга зур җавыаплылык белән  үз осталыкларын күрсәткәннәр.Мәсьәлән:5 нче сыйныф укучылары көзнең нинди төскә буялганнарын күрсәткәннәр,7 нче сыйныф укучысы Низамиева Айсылу үзе яшәгән Фурцево авылының урамнарының матурлыгын күрсәткән,6 нчы сыйныф укучылары  слайдыларында искиткеч көзге урманны яктыртканнар,9 сыйныф укучылары туган Морквашы авылын слайдыларга төшергәннәр,ә 10-11 сыйныф укучылары көз темасына багышлап шигырьләр язып ташлаганнар.

Конкурсның жюри әгъзалары башлангыч сыйныф укытучылары иде,ә тамашачылар булып һәр сыйныфның укучылары утырдылар..Бу үткәрелгән конкурс барлык укучыларның да хәтерендә нык сакланыр.