Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Память погибшим - Слава живущим.Үлгәннәрне искә алу-исәннәргә дан

Опубликовано: 12.05.2015

Ребята   читали стихи, посвященные Великой Победе;  звучали  песни в исполнении Сухановой Надеждой, а также просмотр  слайдов с воспоминаниями  жителей села о тех тяжёлых временах. Организаторы    старались сделать мероприятие торжество трогательным, ярким, запоминающимся. Мероприятие прошло в очень теплой, дружеской атмосфере. Спустя 70 лет после окончания Великой Отечественной войны, подрастающие поколения должны ценить мир и мирную жизнь, любить родную природу, родной дом, семью и помнить тех, кто ценой своей жизни, спас наше Отечество.

Низкий поклон нашим ветеранам и труженикам тыла!

Бөек җиңүнең 70 еллыгына багышлап  “Үлгәннәрне искә алу-исәннәргә дан” үткәргән кичәнең төп максаты мәктәп балаларының патриотик тәрбиясен  формалаштыру, Ватаныбызны ярату,олыларга  хөрмәт тәрбияләү булып тора иде.

Әлеге кичәне авылның музей җитәкчесе Храмова Татьяна һәм китапханәче Прохорова Ильмира әзерләгәннәр.Балалар Бөек җиңүгә багышланган шигырьләр укыдылар,Суханова Надежа башкаруында  җырлар яңгырады,авыл халкының авыр елларда ничек яшәүләре турында слайдлар каралды. Бу кичәне тетрәндергеч, истә калырлык итеп оештырганнар.Кичә җылы, дустанә атмосферада үтте.Үсеп килүче буын тыныч тормышны,туган як табигатен ,туган йортын,гаиләсен  һәм Ватаныбызны коткаручыларны истә тотарга ,яратырга тиешләр.

Без ветераннар һәм тыл хезмәткәрләре каршында баш иябез!