Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

День классного руководителя.Сыйныф җитәкчеләре көне.

Опубликовано: 23.04.2015

Заместитель директора по воспитательной работе Кириллова Н.Л. рассказала о проекте 70 добрых дел Победе, классные руководители  Исмагилова В.Г. показала в 3 классе Урок мужества «Листаем страницы альбома», Макарова Д.М. в 4 классе - Защита баннера, Тюрина Е.Е в 5 классе -Мастер-класс «Голубь мира», Баданина А.В. в 8 классе -Интеллектуальная игра «Великая Отечественная война», Хохлова И.В.9-10 классе -  Интерактивная беседа «Что такое война?», а также поделились с присутствующими опытом  работы с проектами.   Все классные руководители предоставили на  методическую выставку проекты, которые реализуются в 2-10 классах.

После   посещения классных часов заместители директоров и классные руководители школ района поделились своим опытом работы и  дали высокую оценку проведённому семинару.

В заключении  перед присутствующими выступили заместитель  начальника МКУ «Отдел образования» по воспитательной работе Мусина Ф.И. и    методист по воспитательной работе МКУ «Отдел образования» Шайдеева А.В.

Сыйныф җитәкчеләре көне.

23 нче апрель көнне Яр буе Моркваш урта мәктәбендә “Сыйныф җитәкчелеге эшендә проект эшчәнлек”темасына сыйныф җитәкчеләре һәм тәрбия эше буе директор урынбасары семинары булды.Барлык эшләр җиңүнең 70 еллыгына багышланды.

Тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Кириллова Н.Л. Җиңүгә 70 яхшы эш проекты турында сөйләде,3 нче сыйныф җитәкчесе Исмагилова В.Г. “Альбом битләрен ачабыз” батырлык дәресе,Макарова Д.М. 4 нче сыйныфта банер яклады,Тюрина Е.Е.5 нче сыйныфта -“ Тынычлык күгәрчене” мастер класы,Баданина А.В.8 нче сыйныфта “Бөек Ватан сугышы”интелектуаль уены , Хохлова И.В. 9-10 нчы сыйныфларда “Нәрсә ул сугыш?” интерактив уены уздырдылар.Шулай ук катнашучылар белән проектлар турында тәҗрибәләре белән уртаклаштылар.Барлык сыйныф җитәкчеләре 2-10 нчы сыйныфларда үткәрелүче проектлар буенча методик күргәзмә оештырдылар.

Барлык директор урынбасарлары һәм сыйныф җитәкчеләре үзләре караган сыйныф сәгатьләренә бәя бирделәр һәм үзләренең тәҗрибәләре белән уртаклаштылар.

Семинарны йомгаклап , катнашучылар алдында мәгариф бүлеге җитәкчесенең тәрбия эшләре буенча  урынбасары Мусина Ф.И. һәм методист Шайдиева А.В. чыгыш ясадылар.