Адрес: 422594, с. Набережные Моркваши, ул. Тургенева, д. 2
Телефон: +7(843)-793-16-92
E-Mail: 1516000003@tatar.mail.ru, markschool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Набережно-Морквашская СОШ"
Руководитель: Саттаров Радик Рифгатович

Посещение музея истории поселка. Авыл тарихы музеена бару

Опубликовано: 20.04.2015

С интересом слушали рассказ руководителя музея Кирилловой Н.Л. о наших героических земляках, узнали, что главная улица нашего села названа в честь героя Советского Союза Красавина М.В. Дети рассмотрели фотографии, примерили каску, удивились, какая она тяжёлая. А также увидели фотографии Тружеников тыла и кто-то узнал своих прадедушек и прабабушек.  В Музее   дети прикоснулись к частичке истории нашей великой страны, прониклись чувством гордости за наших земляков. Посещение музея истории поселка

Илебезнең тарихи датасы – Бөек җиңүнең 70-еллыгы алдыннан балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр Яр буе Моркваш мәктәбендә урнашкан музейда булдылар.Өлкән группа балалары сугыш елларыннан сакланган экспонатлар белән таныштылар.Музей мөдире Кириллова Н.Л. балаларга безнең каһарман якташларыбыз турында сөйләде, авлыбызның төп урамы якташыбыз Советлар Союзы Геройы Красавин М.В. исемен йөртүе турында балаларга җиткерде.Балалар фотографияләр карадылар,каска киеп аның бик авыр булуына шаккаттылар. Ә шулай ук тыл хезмәткәрләре фотографияләрдә үзләренең әби-бабаларын таныдылар.Балалар музейда илебез тарихының бер кисәге белән таныштылар.